Turbiny wiatrowe dowiedz się więcej

Turbiny wiatrowe dowiedz się więcej

Można generować energię elektryczną w domu, z małych turbin wiatrowych. Turbiny wiatrowe wykorzystują siłę wiatru do produkcji energii elektrycznej. Około 40 procent całej energii wiatrowej w Europie powstaje w Wielkiej Brytanii, co czyni ten kraj idealnym miejscem dla turbin. Spotyka się nawet, publikacje gdzie kraj ten nazywany jest mikroelektrowniami-wiatrowymi lub małymi turbinami wiatrowymi.

Korzyści z turbin wiatrowych

Pozwalają skutecznie obniżyć rachunki za energię elektryczną. Wiatr jest za darmo, więc kiedy już zapłacimy za koszty początkowej instalacji elektrycznej pobieranie energii z sieci zostaje zostanie zmniejszone, a nawet całkowicie wyeliminowane.

Zarabiać na tym, co wygeneruje wiatrak. Chociaż odroczono o pół roku wykup energii od domowych przedsiębiorców, to nadal można zarabiać na energii elektrycznej.

Obniżyć emisję dwutlenku węgla. Energii wiatru jest postrzegana, jako zielona energia odnawialna i nie wyzwala żadnego szkodliwego dwutlenku węgla lub innych zanieczyszczeń.

Jeśli domu nie jest podłączony do krajowej sieci, to można przechowywać nadmiar energii elektrycznej w akumulatorach i używać jej gdy nie ma wiatru.

Jak pracują turbin wiatrowe?

Gdy wieje wiatr, ostrza zmuszane są do ruchu, co wprowadza w ruch turbinę, która generuje energię elektryczną. Im silniejszy wiatr, tym więcej wytwarza się energii elektrycznej.

Istnieją dwa rodzaje turbiny wiatrowej:

Wolnostojące i te wznoszone na dachach o mocy od 1 kW do 6 kW.  Na budynkach zamontowane są te mniejsze systemy, które mogą być instalowane na dachu domu, w którym znajduje się odpowiednio przystosowana instalacja wiatrowa. Często są to moce od 1kW do 2kW wielkości. Chociaż wcześniejsze badania terenowe wykazały, że generują one jedynie niewielką ilości energii elektrycznej, to pomagają gospodarstwom domowym.

Koszty instalacji wiatrowej

Koszt układu zależy od wielkości i sposobu montażu. Turbiny budowlane montowane są na konstrukcjach wspornikowych, te montowane nisko nad ziemią są na ogół mniej wydajne. Instalacja o mocy 6kW kosztuje od £ 21,000 do £ 30,000.

Konserwacja

Przeglądy są konieczne co kilka lat i na ogół nie są tanie, ogólny przegląd kosztuje około £ 100 do £ 200 rocznie, a wszystko zależy od wielkości turbiny. Dobrze utrzymana turbina powinna trwać dłużej niż 20 lat, ale może zajść potrzeba wymiany przetwornicy. Z takim wydatkiem należy się liczyć co parę lat.

Dla dobrej sprawności  systemów off-grid, baterie również wymagają wymiany, zazwyczaj wymiana następuje od 6 do 10 lat. Koszt wymiany baterii różni się w zależności od konstrukcji i skali systemu. Każdy generator back-up będzie również mieć swoje własne koszty paliwa i konserwacji.

Oszczędności i wsparcie finansowe

Turbiny budowlane (domowe) montowane na dachach zazwyczaj produkują mniej energii elektrycznej na kW niż te umieszczone na słupach. Dobrze zlokalizowana turbina może generować nawet  10,000 kWh oraz zmnieszyć równowartość około 5 ton dwutlenku węgla rocznie.

Turbiny wiatrowe są uprawnione do taryf więc otrzymasz taryfę dla każdej kWh energii elektrycznej generowanej przez system. Otrzymasz również zapłatę za każdy kWh odprowadzany do systemu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s