Kto może skorzystać z Programu Czyste Powietrze?

Można już składać wnioski w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dotacje z Programu Czyste Powietrze. Jakie są zasady tego programu, kto może otrzymać środki i na jakie cele je przeznaczyć?

Nowy rządowy program ma przyczynić się do poprawy powietrza, jakim oddychamy oraz poprawić efektywność energetyczną budynków. Jednak nie każdy może się w jego ramach starać o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła czy termomodernizację obiektu. Czyste Powietrze to program, który jest skierowany tylko do właścicieli/współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz osób fizycznych, które są w posiadaniu zgody na ich budowę. W sumie szacuje się, że skorzysta z niego kilka milionów Polaków.

Jeśli wniosek o dotację składa jeden z współwłaścicieli budynku jednorodzinnego to należy przedstawić oświadczenia pozostałych współwłaścicieli, że wyrażają zgodę na uczestnictwo w programie.

Dofinansowanie ma wynieść od 30 do 90% kosztów przedsięwzięcia. Ustalono następujące cele, na które można przeznaczyć środki: źródła ciepła, okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa, prace związane z termomodernizacją budynku, panele fotowoltaiczne i kolektory (tylko w formie pożyczki), o.c. i c.w.u., wentylacja mech. z odzyskiem ciepła.  Szczegółowe informacje o programie znajdziecie na https://program-czyste-powietrze.pl/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s