Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej? 3 Szybkie porady

Jak oszczędzać energię elektryczną – 3 Wskazówki, które nie są związane z energią odnawialną ale pomogą nam zaoszczędzić

Poniższe trzy wskazówki można wykorzystać w  gospodarstwach domowych  optymalnie zaoszczędzić można, w przybliżeniu 13,5%. Dlatego warto podjąć trochę wysiłku.

Podstawowe wskazówki dotyczące oszczędzania energii:

Nie zostawiać niepotrzebne włączonego światła

Choć dziś to zachowanie prooszczędnościowe nie jest zbyt propagowane, ponieważ wielu konsumentów już od dawna używa żarówek LED, to warto o nim pamiętać, zwłaszcza jeśli w domu jest wiele osób.

Nie zostawiaj urządzenia na stand-by trybie

Jeśli nie jest to wymagane – na przykład fax, telefon to nie zostawiaj ich na czuwaniu. Niektóre urządzenia stosowane w stand-by charakteryzuje zużycie do 50 watów (!), więc dobrze jest korzystać z listwy dzięki, której wyłączysz kilka urządzeń.

Porównaj oferty dostawców energii elektrycznej

Regularne porównania cen energii pozwolą na zapoznanie się z ofertą i wybranie tej najbardziej korzystnej. Dostępnych jest wiele bezpłatnych narzędzi, które podają aktualne stawki jak i pomagają przeprowadzić proces zmiany sprzedawcy. Zobacz jak działa porównywarka cen energii.

Bonus wskazówka:. Warto też wybrać i kupić sprzęt wysokiej  klasy energetycznej, która decyduje o efektywności energetycznej urządzenia i jest notowana na tzw. etykiecie. Najbardziej ekonomiczne są sprzęty należące do klasy A +++.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s