5 zasad, jak wybrać panele

Firmy działające w świecie odnawialnych źródeł energii  nie cieszą się tłumami, nie łatwo znaleźć nowego klienta. Zainteresowani instalacjami solarnymi zaś często  narzekają, że nie mogą znaleźć odpowiedniej oferty. Poza podejściem zdroworozsądkowym istnieją podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać aby uniknąć rozczarowań w tej dziedzinie.

Katalog firm

Szukaj producenta w katalogu, w  Internecie nie trudno znaleźć strony internetowe, które oferują usługę jakiej potrzebujesz. Twórcy często udostępniają zdjęcia, filmy, które przedstawiają ich wyroby. Jeśli na stronie nie ma cennika, skontaktuj się ze sprzedawcą i sprawdź jaką cenę zaproponuje.

Po złożeniu wniosku o wycenę nie czekaj  dłużej niż 48 godzin, otrzyma odpowiedź w późniejszym terminie jest znakiem braku powagi ze strony firmy. Jeśli przesłanie oferty zajmuje dużo czasu, jak długo potrwa do budowy obiektu? Chodź może firma stawia bardziej na jakość wykonania niż weryfikację zamówienia, cóż lepiej postawić na obsługę kompleksową.

Postaw na przejrzystość

Przejrzystość w opisie . Gdy otrzymasz wycenę należy czytać wszystkie pozycję, coś na zasadzie czytania umów. Dla jakichkolwiek wątpliwości, nawet najbardziej banalne sformułowania mogą być dla ciebie nie zrozumiałe, nie wahaj się skontaktować z firmą, aby uzyskać więcej informacji. Trzeba mieć wszystkie informacje, a przede wszystkim pewność całkowitego kosztu usługi to pozwoli uniknąć rozczarowań.

Szacuj koszty!

Porównaj szacunki. Złota zasada lepiej zapłacić więcej za usługę i otrzymać gwarancję niż samemu męczyć się z instalacją. Najlepiej jeśli popytasz o opinię innych użytkowników, marketing szeptany jest niezastąpiony.

Czasami firmy aby zmniejszyć koszty stosują materiały o niskiej jakości, dobrze jest pamiętać, że panele słoneczne wykonane w Chinach odbiega pod względem wydajności i trwałości, od tych, które są wykonane w Europie. Stawiajmy więc na jakość nie koniecznie cenę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s